چرم هورس

چرم هورس چیست؟ از انواع چرم‏‏‌های طبیعی بزی، گاوی و شتری می‌توان هورس تولید نمود. با اعمال یک نوع واکس مخصوص به سطح چرم فول گرین (خارجی ترین لایه پوست چرم)، چرم از حالت صاف بودن خارج شده و به سطحی پرزدار، مخملی و نرم تبدیل می‌شود. به این ترتیب چرم هورس تولید می‌شود. به چرم هورس، چرم کریزی هورس نیز گفته می‌شود. در حقیقت این نوع چرم از اعمال یک نوع واکس مخصوص به سطح چرم فول گرین (چرمی که ورقه ورقه نشده و رخ یا رویه آن هم ساییده نشده است. اگر رخ چرم فول گرین ساییده گردد آنوقت چرم بدست آمده چرم نبوک خواهد بود) که کاملا نرم و صاف شده بوجود می‌آید.
با گذر زمان و با لمس مداوم رخ پوست، رنگ چرم هورس تغییر پیدا کرده و سایه روشن هایی بر روی آن ایجاد می‌شود. به این ترتیب چرم حالتی آنتیک و قدیمی پیدا خواهد کرد. برخی نیز از زمان تولید، این افکت‏‏‌ها و سایه روشن‏‏‌ها را با خود به همراه دارند. از دیگر ویژگی‏‏‌های چرم هورس ضخامت و ایستادگی قابل تحسین آن است. به طوریکه اگر بخواهید با این چرم کیف بدوزید نیازی به استفاده از وسایل محکم کننده مانند فوم و قدک نخواهید داشت.
به گزارش روابط عمومی چرم جانتا، چرم هورس بزی، چرم هورس گاوی و چرم هورس شتری از انواع محبوب چرم هورس بوده که به خاطر نوع فینیش آن‏‏‌ها از رخی بسیار زیبا و جذاب برخوردار می‌باشند. به این صورت که در مراحل پایانی دباغی این چرم ها، از ماده مخصوصی استفاده می‌شود که چرم را ضد آب می‌کند. با این فرآیند چنین چرمی از سادگی در آمده و تبدیل به یک نوع چرم لاکچری و متفاوت می‌شود. چرم‏‏‌های هورس دوام بالایی دارند و ظاهر خوشایندی به محصولات دوخته شده که اغلب کیف و کفش هستند می‌بخشند. چرم هورس اغلب بر روی پوست‏‏‌های بزی، گاوی و شتری اعمال می‌شود. چرم هورس شتری و گاوی برای دوخت کفش هم مناسب می‌باشند چرا که دوام و سرسختی شان بسیار بالا است